23Nisan Kıyafetleri

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı) Türkiye’de her zaman 23 Nisan’da kutlanan ulusal bir bayramdır.

23Nisan” olarak bilinen gün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 1920’de Ankara’da ilk açılışını kutladı.

Ulusal Egemenlik Tarihi ve Çocuk Bayramı

23 Nisan 1920’de Kurtuluş Savaşı sırasında, ülkenin tek meclisli parlamentosu olan Büyük Millet Meclisi, Osmanlı İmparatorluğu’nun sona ermesinden sonra yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmaya başlamak için Ankara’da bir araya geldi.

Bu günün unutulmaması, 23 Nisan 1921’de ulusal bir tatil ilan edildi ve bu da yeni cumhuriyetteki ilk resmi tatil oldu.

1927’den bu yana, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan’ı Türkiye’nin çocuklarına milletin geleceği olarak tanıması için Türkiye çocuklarına adadığı Çocuk Bayramı oldu.

1979’da UNICEF bu önemli ulusal günü uluslararası bir etkinlik olarak kabul etti. 1979’dan bu yana Türkiye, Çocuk Bayramı’nda 150 farklı ülkeden binlerce çocuğa ev sahipliği yapmıştır.

23nisan folklör ve halk oyunları kıyafetleri

23Nisan Kıyafeti

Mıstık Bebe olarak biz de bu müstesna günde 23Nisan gösteri kıyafetleri imalatı yapmaktayız. Ankara, merkezde bulunan konfeksiyon imalathanemizde 35 senelik tecrübemizle 23Nisan ve diğer özel günler için gösteri kıyafeti üretiminde ulusal çapta ilk sırada gelen firmalardan biriyiz.

Siz de hemen ürünlerimizi incelemek için internet sitemizin (https://www.mistikbebe.com) adresimizin anasayfasında bulunan ürün katalogumuzu inceleyebilir, iletişim sayfasında bulundan formu kullanarak veya 0312 446 0457 no’lu telefonu arayarak ürünler hakkında fiyat bilgisi alabilir, sipariş verebilirsiniz.

Yorum yaz